wz
letadla vrtulníky technika jednotky zbraně knihy filmy ostatní
 Válka ve vzduchu

Válka ve vzduchu Stephen Coonts
VÁLKA VE VZDUCHU

War in the air

Vydalo nakladatelství Oldag, 1999, 264 stran

 

Stephen Coonts je bývalý pilot A-6, svoje zkušenosti a zážitky z vietnamské války jistě zužitkoval v románu Let Intruderu (vydalo nakladatelství REVI).

Kniha Válka ve vzduchu není (až na poslední příběh) jeho původní dílo, ale jedná se (zde si z přirozené lenosti vypomůžu přebalem) o "Výběr nejlepších částí jedenadvaceti válečných knih o leteckých bitvách od počátků letectví až po současnost. Na začátku kapitol autor uvede čtenáře do děje každé knihy a potom jej nejpoutavější ukázkou vtáhne do nejkrásnější a nejnapínavější situace".

Pět z těchto ukázek či jak to nazvat, se týká války ve Vietnamu:

Malá všivá válka z knihy Thud! (zde uváděna jako Thud Ridge, Hřeben Thudů) autor Jack Broughton

Profesionálové  z knihy Na stanici Yankee: válka námořního letectva ve Vietnamu autoři Comdr.John B. Nicols a Barrett Tillman. O pilotovi A-4, létající mise Iron Fist.

Námořní pilot z knihy Srdce muže, autor Frank Elkins. Upravená část deníku pilota Franka Elkinse, který zahynul 13. října 1966.

Zábavný výlet z knihy Spodní patro pekla, autor Hugh L. Mills Jr. ve spolupráci s Robertem Andersonem. Pátrač na OH-6 H.L. Mills Jr. létající u 1.pěší divize "Big Red One".

Poslední eso, autor Stephen Coonts. První z pěti sestřelů, kterého dosáhl Steve Ritchie, pozdější stíhací eso USAF.